3 rejony Polski, które warto odwiedzić!

Chyba każdy z nas posiada swoją własną nienaruszalną listę marzeń podróżniczych, które chciałby w przyszłości zrealizować. Marzymy o Australii, Ameryce Południowej, Malezji… często zapominając o naszych rodzimych zakątkach, które również zasługują na uwagę i zachwyt. Wierząc jednak w swoją długowieczność, odkładamy ich zobaczenie na później, początkowo skupiając się na celach światowych. Może okazać się to zgubne! Warto więc już teraz stworzyć swoją własną listę polskich miejsc, które również mogą fascynować i zachwycać. Jak zacząć? Najlepiej małymi kroczkami. Najlepiej od listy 3 rejonów Polski, które warte są naszego podróżowania:

Bory Tucholskie

bory tucholskie las

Bory Tucholskie należą do najbardziej znanych lasów w Polsce. Warto wiedzieć, że zajmują powierzchnię ok. 46 kilometrów kwadratowych. Są bogate w przeróżne gatunki fauny i flory. Kuszą odwiedzających dzikością natury i tętniącym w nich życiem. Wybierając się w Bory Tucholskie nocleg powinniśmy zarezerwować z niemałym wyprzedzeniem, bowiem rejon ten charakteryzuje duża atrakcyjność i liczne odwiedziny turystów. Miejsce to może zaoferować nam relaks na łonie natury, zwiedzanie Parku Narodowego czy chociażby seans SPA w jednym z wielu wspaniałych ośrodków.

Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie Łysica Widok

Oprócz Parku Narodowego mogą zaproponować nam całą masę przeróżnych atrakcji, wliczając w to odwiedziny w chyba najbardziej znanej polskiej jaskini – jaskini Raj. Warto pamiętać, że Góry Świętokrzyskie to jedyne góry w Polsce, które położone są w środkowej części kraju. Między innymi to stanowi o ich oryginalności i wartości turystycznej, jaką prezentują. Ich najwyższym szczytem jest Łysica, której szlak należy do jednych z najciekawszych. Miejsce to jest godne polecenia oraz odwiedzenia.

Puszcza Białowieska

Żubr Białowieża Puszcza Białowieska

Na terenach białowieskich warto zatrzymać się ze względu na niezwykłe walory przyrodnicze tej okolicy. Cieszący się ogromną popularnością Białowieski Park Narodowy umiejscowiony na tych ziemiach stanowi symbol uratowania gatunku żubra, który prawie wyginął. Pewne tereny Puszczy Białowieskiej zostały wpisane listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się chlubą dla Polaków. Wartą odwiedzenia jest także miejscowość Białowieża, która mieści się wewnątrz puszczy. To raj dla wszystkich tych, którzy chcieliby uciec od cywilizacji, pędu i smogu.