Biżuteria na prezent dla kobiety – jak wybrać?

Biżuteria to zdecydowanie bardzo dobry pomysł na prezent dla większości kobiet. Z początku mężczyzna może mieć problem z wyborem, gdyż z reguły w sklepach jubilerskich asortyment jest przeogromny, a już sami Panowie wiedzą, jak czasem ciężko trafić w gust partnerki. Jeżeli jednak kupowanie biżuterii zostanie opanowane można mieć pewność, że tego typu prezent sprawdzi się zawsze i wszędzie.

Poznaj swoją partnerkę

Najistotniejsze w kupowaniu biżuterii na prezent jest dobre poznanie swojej partnerki. Należy zaobserwować, w jaki sposób się ubiera i jaką biżuterię chętnie nosi, aby móc dobrać odpowiedni podarunek. Warto także przyjrzeć się np. rozmiarom pierścionków posiadanych przez partnerkę, aby mieć pewność, że zakupiony podarunek będzie idealnie leżał na palcu.

Pomysły na prezent

Jeżeli partnerka ceni sobie subtelną biżuterię, świetnym pomysłem może być złota celebrytka z ciekawą zawieszką odpowiadającą zainteresowaniom lub wierzeniom ukochanej. Może to być także zawieszka w kształcie serca, symbolizująca miłość. Ten delikatny rodzaj biżuterii sprawdzi się dla kobiet ceniących sobie elegancję i styl, jednocześnie lubiących modne dodatki. Można postawić na białe lub różowe złoto, jeżeli partnerka nie przepada za tradycyjnym, żółtym kruszcem.

Dla wielbicielek błyskotek warto zdecydować się na złote pierścionki z cyrkoniami (np. od Ergold Jewellery). Będą one z pewnością tańsze niż pierścionki z diamentami, a jednocześnie zachwycają swoim blaskiem i są bardzo trwałe. Wykonane przez doświadczonego jubilera będą służyły długo, ciesząc oko. Cyrkonie dzięki domieszkom innych pierwiastków występują w różnych kolorach, wybór jest więc dość szeroki i z pewnością każda z pań lubiących zabłysnąć będzie zadowolona z takiego prezentu.

Ciekawym pomysłem są także bransoletki modułowe. Kupując raz solidną, dobrze wykonaną bazę, można wielokrotnie dokupować części i zawieszki, umożliwiając ukochanej stworzenie własnych kompozycji na różne okazje, w zależności od wybranej kreacji.

Dobrze jest postawić także na kolczyki. Jeżeli partnerka lubi duże, błyszczące, przykuwające uwagę dodatki, można zdecydować się na bardzo modne obecnie kolczyki z chwostami, lub duże, złote, geometryczne kształty. Dla kobiet lubiących subtelniejszą oprawę odpowiednie będą delikatne kolczyki typu wkrętki, z malutką zawieszką lub kamieniem szlachetnym, np. z topazem czy rubinem.

Nie tylko gust, ale i zdrowie

Bardzo istotnym aspektem doboru biżuterii jest także wiedza o tym, co partnerkę uczula. Możliwe jest, że niektóre domieszki, zawarte zwłaszcza w tańszej biżuterii, lub srebro niskiej próby mogą powodować alergię, objawiającą się pieczeniem i swędzeniem skóry lub czerwonymi plamami i wypryskami. Chcąc mieć pewność, że wybrany prezent nie zrobi ukochanej krzywdy, należy sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonana biżuteria, którą partnerka nosi, oraz zawsze wybierać najczystszy kruszec najwyższej próby. Doświadczony jubiler powinien pomóc w doborze biżuterii, która nie będzie uczulała.