Czym wyróżniają się fotele gamingowe?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na fotele gamingowe, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Profesjonalny fotel do grania jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o zmęczeniu i bólach pleców lub szyi. Nie można zapominać także i o tym, że nowoczesne fotele gamingowe prezentują się naprawdę bardzo okazale.

Czym charakteryzuje się dobry fotel gamingowy?

Fotel dla graczy tak samo zresztą jak i fotele biurowe muszą być bardzo wygodne. Modele gamingowe wyróżniają się dość sporymi gabarytami i posiadają szerokie siedziska. Nie można zapominać również o wysokim oparciu. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się kubełkowe konstrukcje, które bardzo mocno nawiązują do sportowych foteli samochodowych. Olbrzymią rolę odgrywają tutaj również podłokietniki i szerokie możliwości regulacji, dzięki czemu każdy gracz może dopasować fotel do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektóre modele posiadają również dodatkowe poduszki pod plecy i kark oraz specjalne elementy, które znacząco poprawiają przepływ powietrza.


Na jaki materiał postawić?

Fotele do grania wykonane są z nieco innych materiałów niż tradycyjne fotele bujane lub hokery. Producenci akcesoriów gamingowych najczęściej stawiają na tkaniny typu micro, które są bardzo wytrzymałe i odporne na przecieranie. Oryginalny fotel do gier od renomowanego producenta może służyć nawet przez wiele lat użytkowania, dlatego też jest to inwestycja na lata. W ostatnim czasie na półkach sklepowych można znaleźć również fotele wykonane z ekoskóry. Materiał ten charakteryzuje się doskonałą odpornością na zabrudzenia. Niestety ekoskóra nie za dobrze radzi sobie przy wysokich temperaturach, dlatego też w sezonie letnim gracze mogą odczuwać duży dyskomfort.

Jakie funkcje powinien posiadać porządny fotel gamingowy?

Nowoczesne fotele gamingowe wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, które znacząco podnoszą komfort ich użytkowania. Najbardziej przydatną funkcją jest oczywiście możliwość regulacji odchylenia do tyłu. Młodsi gracze docenią również funkcję kołysania, która doskonale zastępuje tradycyjne fotele bujane. Najlepsze jakościowo fotele posiadają możliwość regulacji podłokietników 4D. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można regulować nie tylko wysokość, ale również szerokość rozstawu oraz położenie w płaszczyźnie poziomej. Na samym końcu warto wspomnieć o podnóżku do foteli komputerowych, które również bardzo często wyposażone są w regulowaną konstrukcję.

Szukasz foteli do grania? Odwiedź https://multiglob.pl/product-pol-469-Fotel-biurowy-gamingowy-Racer-BIS-czarno-czerwony.html