Hotel na Gdańskim Śródmieściu – w której jego części się zatrzymać?

Gdańsk Śródmieście - panorama miasta z Bazyliką Mariacką

Planując swoje wymarzone wakacje, często tak naprawdę nie mamy pojęcia, jak wygląda miejsce, do którego się wybieramy. Oczywiście eksploracja jest częścią przygody, jednak zawsze lepszym wyjściem będzie zapoznanie się z najlepszymi rozwiązaniami zawczasu. W dzisiejszym artykule dowiecie się, w jakich dzielnicach zamieszkać na parę dni, jeśli planujecie zatrzymanie się w hotelu w Gdańsku.

Śródmieście

Gdańskie Śródmieście to najbardziej reprezentacyjna część stolicy Pomorza. Bazylikę Mariacką lub charakterystyczny, zabytkowy dworzec kojarzą chyba wszyscy turyści – nawet ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z miastem na własne oczy. W skład dzielnicy wchodzi kilka obszarów, a każdy z nich ma do zaoferowania coś innego, wyjątkowego. Najbardziej atrakcyjne – pod względem hoteli – lokalizacje to przede wszystkim Stare Miasto, Główne Miasto i Wyspa Spichrzów.

Śródmieście Gdańsk - widok na Motławę i Żurawia

Stare Miasto

Gdańskie Stare Miasto wbrew pozorom nie jest najbardziej obfitującym w wielosetletnie zabytki obszarem miasta. Obecnie sporą część jego terenów zajmują budynki mieszkalne, wieżowce i wciąż pojawiające się nowe inwestycje. Jednocześnie jest to miejsce, w którym oferta hoteli jest naprawdę spora. Stare Miasto może poszczycić się pięknym ratuszem, budynkami Poczty Polskiej czy – wspomnianym już – dworcem Gdańsk Główny. Dodatkowo ta część Śródmieścia jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, co sprawia, że jest to rozsądna opcja do zatrzymania się w hotelu w Gdańsku.

Główne Miasto

Część Śródmieścia zwana Głównym Miastem to najbardziej atrakcyjna część Grodu Neptuna. To właśnie tutaj mieści się najwięcej gdańskich zabytków, muzeów, knajp, restauracji i innych ciekawych miejsc, które z pewnością spodobają się turystom. W obrębie tego obszaru co roku odbywa się przecież Jarmark Dominikański, czyli jedno z największych wydarzeń w rodzaju pchlich targów na świecie.

Główne Miasto oprócz oferowania doskonałych możliwości poznania historii miasta, jest świetnie skomunikowane z innymi dzielnicami. Są to dobre bardzo dobre powody ku temu, by to właśnie tutaj zatrzymać się w hotelu podczas pobytu w Gdańsku.

Wyspa Spichrzów

Wyspa Spichrzów z kołem widokowym Amber SkyWyspa Spichrzów to nic innego jak… wyspa, która położona jest na Motławie. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest koło widokowe Amber Sky, z którego roztacza się przepiękny widok na Gdańskie Śródmieście. W tej części Gdańska działa spora liczba hoteli i ponadto, obszar ten jest położony w bliskim sąsiedztwie Głównego Miasta i innych części Śródmieścia. To wszystko sprawia, że zdecydowanie nie trzeba się obawiać, że zatrzymując się właśnie tutaj, staniemy się mieszkańcami bezludnej wyspy.

Podsumowanie

Hoteli w gdańskim centrum – Śródmieściu – jest całkiem sporo. Każda część tej dzielnicy ma coś do zaoferowania, jednak ze względu na gusta i guściki – wybór pozostawiamy Wam! My na przykład bardzo milo wspominamy pobyt w Hotelu Długi Targ w samym centrum gdańskiego starego miasta.