Lokalizacja mieszkania nad morzem – jak wybrać?

Jedną z najbardziej istotnych rzeczy podczas szukania mieszkania do kupienia jest lokalizacja. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, kiedy pragniemy zamieszkać w bliskiej okolicy morza. W jaki sposób wybrać konkretne miejsce? Co brać pod uwagę? Na jakich czynnikach się skupiać? O tym w naszym dzisiejszym artykule!

Zamieszkanie nad morzem to decyzja, którą podejmuje coraz więcej osób – zarówno singli, jak i młodych małżeństw czy też rodzin z dziećmi. Miejscowości nadmorskich jest wiele. Dlatego tak ważnym jest, by wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiednią lokalizację nowego gniazdka. Dlatego właśnie podpowiemy Wam najważniejsze czynniki, na jakie zwracać uwagę.

Odległość od morza

Jak wiadomo – podczas wybierania mieszkania nad morzem głównie będzie nas interesowała odległość od plaż. Istnieje reguła mówiąca o tym, że osiedla wybudowane bliżej Bałtyku są droższe. I jest to oczywiście prawda. Jeśli masz możliwość wydania sporej ilości pieniędzy na mieszkanie, to możliwe, że będzie to dla Ciebie świetna opcja. Jeśli jednak chcesz przeznaczyć na ten cel bardziej rozsądną sumę, postaraj się znaleźć coś nieco dalej. Świetnym wyborem mogą być mieszkania umiejscowione kilka-kilkanaście kilometrów od plaż.

Odległość od dużych aglomeracji

Mieszkania w wielkich miastach są zazwyczaj piekielnie drogie. Chcąc uniknąć bajońskich sum, które należy wydać na nowe mieszkanie, warto znaleźć coś w okolicach dużych miast. Najpopularniejszą aglomeracją nadmorską jest obecnie Trójmiasto. Wokół niego istnieje sporo innych miast i wsi, w których budowane są nowe osiedla. Warto zainteresować się nimi bardziej. Jako pierwsze na myśl przychodzi Wejherowo oraz jego pobliskie miejscowości.

Sopot z widokiem na morze
Sopot z widokiem na morze (źródło: https://pixabay.com)

Tak dogodna lokalizacja pozwoli nie tylko na korzystanie z uroków morza i plaż, ale również z możliwości, jakie otwiera przed nami duże miasto. Możemy w nim uczyć się, pracować, a także korzystać z rozrywek.

Jakie są propozycje?

Aby zamieszkać nad morzem, w dogodnej lokalizacji blisko dużej aglomeracji dającej możliwości, a także mając na względzie warunki finansowe, warto zainteresować się rejonami na zachód od Gdyni. Będzie to przede wszystkim Wejherowo (np. deweloper Orlex), a także pobliskie wsie. Aktualnie powstają osiedla mieszkaniowe zarówno w stolicy Małego Trójmiasta Kaszubskiego, jak i w pomniejszych miejscowościach – takich jak Bolszewo czy Gniewino. Na pewno warto poznać oferty deweloperów i je ze sobą porównać.